Kontakty         Kamenné prodejny         +420 774 004 970

Rybářský průvodce - březen

Pomalu, ale jistě nám začíná jaro a začíná se nám rozjíždět rybářská sezóna. Voda je sice ještě chladnější, čemuž odpovídá aktivita ryb, ale při troše zkušeností se dá v březnu krásně zachytat. Dravce a na pstruhových vodách ještě chytat nemůžeme a však na mimopstruhových vodách se však smí v Česku lovit od 5 do 22 hodin.

Rybářský průvodce - březen

1. Tipy na jarní rybaření

Plavaná na řece

Březnu se začíná do našich řek pomalu vracet život. Ryby jako cejni, tloušti, plotice, ostroretky, podoustve a parmy se po dlouhé zimě začínají intenzivně krmit a to je příležitost k jejich lovu.

Výbornou technikou k jarnímu rybaření je lov se splávkem (plavaná). Plavanou můžeme provozovat jak z jednoho místa a ryby si k sobě stáhnout krmením, tak se vydat ryby aktivně vyhledávat.

Jedno důležité upozornění! Pozor na ostroretky, parmy a podoustve, které jsou od 16. března hájené, a musíme je tak bezprostředně po ulovení šetrně pustit.

Březnový lov na Feeder

Nenechte si ujít lov na feeder v březnu, možná bude ještě úspěšnější, než oblíbené letní chytání. Po zimním půstu se ryby zajímají o naše nástrahy s nástupem jarního počasí a pozvolného oteplení čím dál tím víc, takže je nejvyšší čas vyrazit k vodě i pro ty, kterým se zatím moc nechtělo.

Březnová kaprařina

Kapr je naší nejpopulárnější rybou a při dobrém přístupu již v březnu startuje ta správná sezóna pro jeho lov. Kaprařská sezóna začíná na mělkých stojatých vodách. Mělké vody se totiž rychleji prohřívají, což ovlivňuje aktivitu rybí potravy a ryb samotných. Kapry můžeme lovit na feeder, na plavanou, ale nejčastěji se přeci jen loví na klasickou položenou.

Vhodné oblečení

Vnadící a krmítkové směsi 

Feederové krmítka 

Pruty na plavanou 

Pruty na feeder 

Kaprové pruty 


2. Kalendář rybářských termínů

Na některé věci bychom neměli zapomínat, ale vždy se někdo zapomnětlivý najde a tak jsme pro Vás připravili malý rybářský kalendář.

Zaplacení členského příspěvku

Zaplacením pravidelného ročního peněžního příspěvku získáte členskou známku, příspěvek je nutné uhradit nejdéle do 30.4., následně Vám členství zaniká.

Hájení ryb

01.01. – 15.06. Hájení bolena dravého, candáta obecného, okouna říčního, sumce velkého a štiky obecné (mimopstruhové revíry)
01.01. – 30.09. Hájení hlavatky obecné (všechny revíry)
16.03. – 15.06. Hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční a jesetera (všechny revíry)
16.03. – 15.06. Hájení jelce tlouště (mimopstruhové revíry)
01.09. – 15.04. Hájení pstruha obecného (všechny revíry)
01.09. – 30.11. Hájení úhoře říčního (všechny revíry)

Povolené způsoby lovu

16.04. – 31.08. Povolen lov přívlačí (pstruhové revíry)
16.04. Zahájení rybářské sezóny na pstruhových rybářských revírech. Možnost lovu ryb přívlačí a na umělou mušku.
16.06. – 31.12. Povolen lov dravých druhů ryb. Možnost lovu ryb přívlačí, hlubinnou přívlačí, čeřínkováním a s použitím nástražní rybky. (mimopstruhové revíry)
01.12. – 15.04. Zákazu lovu všech druhů ryb (pstruhové revíry)

Rádi Vám poradíme

   podpora@fishmaster.cz

                              Po-Pá: 8-16

Zavolejte nám

   774 004 970